צרו קשרtel whatsapp
Polygraph

ירושות צוואות ועיזבונות

ירושות וצוואות הן תחום שלם בעולמות דיני המשפחה.

עריכת צוואה

"הואיל ואין איש יודע יום פקודתו" זה המשפט שבו נפתחת כל צוואה ומשפט זה מקפל בתוכו את מהותה של הצוואה.

עריכת צוואה מאפשרת לכל אדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר פטירתו ולמסמך זה חשיבות מרובה במטרה לדאוג ליורשיך ובמטרה למנוע סכסוכים משפחתיים, וניתן גם להביע בצוואה את משאלותיו ותקוותיו של המוריש.

הצוואה חשובה מאוד על מנת לקבוע חלוקה הוגנת באותן נסיבות שבהם כללי החלוקה הקבועים בחוק הירושה אינם הוגנים (לדוגמה: על ידי צוואה הבן החורג יוכל לרשת את אביו החורג, שמאז ומתמיד ראה בו ילד לכל דבר, ככל יתר אחיו ובהיעדר צוואה הוא עלול להיות מנושל לחלוטין מהעיזבון לפי כללי החלוקה לפי דין).

הצוואה יכולה למנוע באופן חוקי נפילת הרכוש המשפחתי בידיהם של נושים של צאצאי המוריש.

הצוואה יכולה גם לשמש ככלי לטיפול עתידי ביורש שאין לו את היכולת לדאוג לעצמו בצורה מיטבית בשל היותו בעל מוגבלות, קטין וכו'.

לצוואה גם יכולת למנוע אירועי מס מיותרים בעת חלוקת העיזבון ובכך לשמר סכומים כספיים משמעותיים יותר בידי היורשים.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בעריכת צוואות שונות, צוואות הדדיות, צוואה נוטריונית, הפקדות אצל רשם הירושה, ואנו נספק לכם ליווי, ייעוץ וטיפול משפטי שיאפשר לכם להיות שלווים ורגועים ביחס לעתיד קרוביכם לאחר יום פקודה.

צו ירושה

לאחר פטירתו של אדם, וככל שלא קיימת צוואה, על היורשים להגיש בקשה למתן צו ירושה. ללא צו הירושה לא ניתן לממש את עיזבון המנוח, לדוגמה למשוך כספים מחשבון המוריש או למכור את דירתו, כאשר תנאי מוקדם למכר מקרקעין הוא רישום צו הירושה בלשכת רישום מקרקעין (טאבו) או במרשם אחר המתנהל לפי דין.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בטיפול בבקשות לצו ירושות, לרבות בקשות מורכבות וכאלו שחל עליהן המשפט הבינלאומי.

צו קיום צוואה

באותם מקרים שבהם הותיר המנוח צוואה, יש לעתור לקבלת צו קיום צוואה, שכן לצוואה לכשעצמה כל עוד לא קיבלה תוקף על ידי צו קיום שמונפק על ידי הרשם לענייני ירושה (במשרד המשפטים) או על ידי בית המשפט, אין כל תוקף חוקי. במקרים שבהם לא מתעוררים קשיים ו/או לא עולה התנגדות לצוואה מדובר בפרוצדורה שלוקחת מספר חודשים בודדים.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בטיפול בבקשות למתן צווי קיום צוואה, לרבות בבקשות מורכבות ואנו נעמוד לרשותכם במידת הצורך.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בטיפול בבקשות למתן צו קיום צוואה.

הליכים משפטיים בבית המשפט לענייני משפחה בנוגע לירושות וצוואות

לעיתים כאשר המוריש לא הסדיר את ענייניו כראוי, מתגלות מחלוקות בין יורשים בין על דרך של התנגדות לצוואה או התנגדות לצו ירושה או הליכים אחרים לבירור היקף העיזבון והזכויות בו. מאחר ולעיתים סכסוכים אלה נוגעים לעיקר ההון המשפחתי, הם עלולים לגרום לקרע במשפחה והם בעלי השלכות כלכליות ואחרות מרחיקות לכת על המעורבים בהם, קיימת חשיבות עליונה בבחירת עו"ד מנוסה בתחום שיוכל לשמור על זכויותיך בצורה אופטימאלית.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בייצוג בהליכים משפטיים בבית המשפט לענייני משפחה בנוגע לירושות ועיזבונות, לרבות בהליכי התנגדות לצווי ירושה ולצווי קיום צוואה, ניהול עיזבון וחלוקתו ואנו נעמוד לרשותכם בכל שלב בו תזדקקו.

 

צרו איתנו קשר

  • Hidden
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

בשליחת הפרטים הנני מאשר קבלת מידע לדוא"ל ו/או לטלפון